Site icon nadrabiam

Oni mnie inspirują, czyli Share Week 2019

Czym jest Share Week? To akcja Andrzeja Tucholskiego (https://andrzejtucholski.pl), dzięki której, od 2012 roku, my blogerzy polecamy Wam miejsca, które nas inspirują i nadają ton naszej codzienności. Korzystając z tej okazji przedstawiam Wam trójkę blogerów, których naprawdę warto znać. Gwarantuję, że są jedyni w swoim rodzaju! 😉

Afryka okiem reportera

Afryka okiem reportera – miejsce dla mnie bardzo wyjątkowe, choć nie wiem czy mogę zgłosić je do Share Week, bo nie znalazłam strony autora, a jedynie obserwuję go na instagramie i facebooku. Przepiękne i poruszające fotografie autorstwa Konrada Piskały (autor m.in. „Dryland”) pokazują prawdziwe oblicze Afryki takiej, której często jako społeczeństwo nie chcemy zobaczyć. Nie znajdziecie tutaj pięknych zachodów słońca nad sawanną ani walczących lwów. Znajdziecie sam realizm. Całą surowość życia, które toczy się tam, gdzie nie sięga wzrok mediów.

https://www.facebook.com/afrykaokiemreportera/

Hiha.pl

Hiha, czyli hitchhanning to blog Hani, która zrobiła po świecie tyle kilometrów, że Google Maps czasem dzwoni do niej po radę. Pytają: „Słuchaj Hania, jak dojechać najszybciej na Barbados, ale tak wiesz… ciekawie i najlepiej zahaczając po drodze o Nordkapp?” i choć takie pytanie zapewne zbiłoby z tropu nie jednego, nawet najbardziej zaciekłego poszukiwacza przygód, to Hania odpowiada krótkim: „Masz kartkę i coś do pisania? Bo to będzie tak…”. Hiha to bezapelacyjnie najlepszy blog podróżniczy jaki kiedykolwiek czytałam. Błyskotliwe poczucie humoru i prawdziwa pasja autorki sprawiają, że czytając kolejne wpisy ciągle chce się więcej.
https://hiha.pl/pl/
Ostrzeżenie: czytanie grozi uzależnieniem!

Skrzypczyni

Skrzypczyni – blog niesamowicie niszowy, bo drugiego takiego nie znalazłam. Prowadzi go Małgosia, która jest skrzypczynią (tak! jest takie słowo – też byłam zdziwiona). Na swoim blogu zdradza tajniki swojej magii przeciętnym śmiertelnikom i udowadnia, że muzyka klasyczna nigdy nie wychodzi z mody! Dodam jeszcze, że instagram Małgosi jest zjawiskowy więc tam także warto zajrzeć!

http://www.skrzypczyni.pl/

Pożałowana Wanda

Pożałowana Wanda – NAJBARDZIEJ różowy blog o popkulturze z najbardziej otwartą na świat i ludzi autorką. Inspiruje muzycznie i kinowo, ale przede wszystkim życiowo! Derry Atari (pseudonim autorki) to taka osoba, która zawsze ma odpowiedź na pytanie „a co tam w wielkim świecie słychać?”. P.S. Dzięki za pomoc w nadrabianiu, Derry!

https://pozalowanawanda.pl/

Exit mobile version